KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17144149
nr 1714 4149
Karin Olsson
(1928-2006), Sverige
Oljemålning, "Vintermorgon". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26,5x26,5
Karin Olsson, svensk bildkonstnär, grafiker född 1928, död 2006.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 28 juli 2025
kl 20:12:22
2.600 kr
2.600 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.400 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
Karin Olsson
Läs mer om Karin Olsson